Uwaga! Nasze Konferencje.

Dnia 28. 06. 2019 r odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja dla Rodziców i Dzieci z zespołem Goldenhara. Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o potwierdzenie swojego udziału do dnia 20. 0.2019 r . Koordynator spotkania: Małgorzata Roman -malgosiagosia1907@gmail.com lub poprzez grupę na Facebooku: Dzieci Nie – Pełnosprawne zespół Goldenhara.

Dnia  04.10.2019 r odbędzie się I Ogólnopolska Konferencja dla Rodziców i Dzieci z rozszczepem wargi i/lub podniebienia. Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o potwierdzenie swojego udziału do dnia 20.09.2019 r . Koordynator spotkania: Małgorzata Roman -malgosiagosia1907@gmail.com lub poprzez stronę na Facebooku: Rozszczepowe Mamy, Tatusiowie i nasze Dzieciaki 

 


Poradnia chirurgii plastycznej w pełnym zakresie Centrum Wad Twarzoczaszki:

Poradnia chirurgii plastycznej w pełnym zakresie Centrum Wad Twarzoczaszki czynna jest w:

Czwartki od godziny 16.00
adres: ul. Żołnierska 18A (pokój nr 1) 10-561 Olsztyn
Rejestracja telefoniczna: +48 89 539 32 61

Obraz może zawierać: 1 osoba, zbliżenie

 


 

Rozpoczynamy wszczepianie implantów słuchowych zakotwiczonych w kości!

Dobra wiadomość dla małych pacjentów cierpiących na niedosłuch. Nasz szpital rozpoczyna właśnie kwalifikacje pacjentów do nowego typu zabiegów – wszczepiania implantów słuchowych zakotwiczonych w kości typu Baha. Dotąd pacjenci wymagający wszczepienia tego typu implantów operowani byli w ośrodkach w Warszawie czy Bydgoszczy. Od teraz mogą liczyć na pomoc w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Nowa procedura adresowana jest do pacjentów w wieku powyżej 5 lat cierpiących na niedosłuch przewodzeniowy lub mieszany, u których aparaty na przewodnictwo powietrzne nie spełniają swojej funkcji, do dzieci z uszkodzonymi lub niewykształconymi strukturami ucha zewnętrznego lub środkowego (głównie z powodu wad twarzoczaszki), a także do dzieci z przewlekłymi zapaleniami ucha z wysiękami, u których nie można zastosować innych aparatów. Rozpoczęcie wszczepiania implantów słuchowych jest uzupełnieniem kompleksowej i interdyscyplinarnej opieki nad pacjentami ze schorzeniami twarzoczaszki w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie wykonywanej w ramach Oddziału Chirurgii Głowy i Szyi.

Dzięki wszczepieniu tego typu implantu możliwe jest polepszenie słyszenia w uchu o ok. 50 decybeli, co znacznie poprawia funkcjonowanie.

Aby przejść zabieg wszczepienia implantu słuchowego w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie należy skontaktować się z Oddziałem Chirurgii Głowy i Szyi w zakresie Otolaryngologii (tel. 89 539 34 30 – dr Wacław Kopala – ordynator, lub 89 539 34 06 – sekretariat). Zabiegi wykonywane są w ramach umowy z NFZ.

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, okularyBrak dostępnego opisu zdjęcia.

 

 


 

 

dr.n. med Krzysztof Dowgierd i dr n. med. Rafał Pokrowiecki są opiekunami projektu:

STOP URAZOM

PROFILAKTYKA URAZÓW TWARZOCZASZKI U DZIECI I MŁODZIEŻY

Poznaj szczegóły projektu:)  

Jeśli chcesz wiedzieć o nas więcej – zapraszamy na nasz fanpage!